19-11-2017 15:17:27 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Fjordskydning 2017

 

 

Holdkonkurrence: BK

1Horne Skytteforening
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK1200/10
122114Simon RosenkjærKlasse: BK1200/14
122941Helene EckardtKlasse: BK1199/11
126047Mark NielsenKlasse: BK2197/13
Total796/48

2Fjelsted/Harndrup Skytteforening
127761Helene NinnKlasse: BK1200/09
122828Victor HolmegaardKlasse: BK1199/09
128528Emilie West JørgensenKlasse: BK1198/04
127762Maria NinnKlasse: BK2191/03
Total788/25

2Vissenbjerg Skytteforening
126288Mathias ThomsenKlasse: BK2200/09
121202Lærke HansenKlasse: BK2199/07
128692Emma HøgenhavKlasse: BK2196/06
130458Tobias Juul JensenKlasse: BK4193/03
Total788/25

4Bullerup Skyttekreds
122679Madeleine Liv LarsenKlasse: BK1198/11
130933Caroline ThomsenKlasse: BK4188/00
130932Kasper JørgensenKlasse: BK4185/02
130817Jeppe Svane PedersenKlasse: BK4183/01
Total754/14

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening200/14    200/15    400/29
2121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/10    199/14    399/24
3127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09    199/13    399/22
4112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/12    199/10    399/22
5128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04    200/12    398/16
6122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening199/11    199/13    398/24
7122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09    199/11    398/20
8122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds198/11    198/07    396/18
9124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening198/09    197/07    395/16
10128648Matilde Bang16-340 Krogsbølle Skytteforening197/06    197/10    394/16

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening200/05    198/11    398/16
2126288Mathias Thomsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening200/09    197/10    397/19
3121202Lærke Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/07    197/09    396/16
4126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening197/13    197/06    394/19
5126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening195/08    197/09    392/17
6128692Emma Høgenhav16-140 Vissenbjerg Skytteforening196/06    196/05    392/11
7129385Hjalte Bøge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening192/06    199/09    391/15
8121198Nanna Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening195/04    195/03    390/07
9127816Oscar Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening197/08    193/05    390/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1123874Casper Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening190/00    192/04    382/04
2126323Nikita Forsman16-142 Tommerup Skytteforening188/04    192/04    380/08
3129576Frida Børge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening188/03    189/04    377/07
4127078Andreas Mertz16-180 Bullerup Skyttekreds187/03    187/03    374/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1130457Laurits Rindal16-140 Vissenbjerg Skytteforening193/04    195/04    388/08
2131339Casper Borum Andersen16-180 Bullerup Skyttekreds196/03    192/03    388/06
3130458Tobias Juul Jensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening193/03    193/03    386/06
4131460Alexander B. Karstensen16-340 Krogsbølle Skytteforening189/04    192/06    381/10
5131461Kasper Løvenholt16-340 Krogsbølle Skytteforening190/02    178/02    368/04
6130433Filip Grønkjær16-180 Bullerup Skyttekreds182/01    184/01    366/02
7130817Jeppe Svane Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds183/01    183/01    366/02
8130931Lucas Betelsen16-180 Bullerup Skyttekreds183/00    180/00    363/00
9130932Kasper Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds185/02    178/00    363/02
10130272Lukas Juul Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening171/00    177/00    348/00
11131340Simon Bach Holm16-180 Bullerup Skyttekreds172/00    174/00    346/00
12117736William Linaa Kold16-180 Bullerup Skyttekreds171/00    168/00    339/00
13130983Victoria Nyborg Frydkjær16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening168/03    160/00    328/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/13    200/08    399/21
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/11    199/07    399/18
3109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening196/08    197/03    393/11
490303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening196/08    196/07    392/15

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds199/07    200/07    399/14
2120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening199/08    199/09    398/17
3119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening198/05    192/01    390/06
4115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening194/04    195/08    389/12
5127668Cecilie Brerregård16-180 Bullerup Skyttekreds194/04    194/03    388/07
6116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08    191/03    388/11
7127779Vitoria Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening193/02    193/01    386/03
8123872Mikkel Forsman16-142 Tommerup Skytteforening189/03    189/01    378/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening183/00    184/03    367/03
248059Marie Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening181/01    179/00    360/01
346614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening173/01    162/00    335/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/14    200/11    400/25
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/08    192/03    391/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
146704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/01    190/01    377/02
252514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening187/03    189/02    376/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04    185/01    378/05
2121197Thomas Brun Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening194/03    181/01    375/04
351072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds187/01    184/02    371/03
449522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening187/01    181/01    368/02
548314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening185/01    181/00    366/01
647395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening176/01    178/00    354/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
146778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening178/01    177/00    355/01
247799Bo H. Svendsen16-142 Tommerup Skytteforening162/00    171/00    333/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
150893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds199/10    198/08    397/18
251383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds198/08    198/06    396/14
380410Jørn Ladegaard16-067 Nyborg Skytteforening198/08    197/06    395/14
449222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/05    199/10    393/15
549316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05    198/07    393/12
648751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/06    196/07    393/13
749799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04    197/05    392/09
852205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07    195/04    389/11

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
149820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05    194/04    389/09
246500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening192/03    194/04    386/07
348836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening186/01    194/05    380/06
4111418Preben Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening188/01    191/02    379/03
550845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds191/06    188/04    379/10
650333Svend E. Christensen16-300 Bogense Skytteforening192/05    187/03    379/08
750788Poul Balslev Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds189/06    188/02    377/08
894888Arne Hansen16-300 Bogense Skytteforening188/05    186/01    374/06
997036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds185/01    188/02    373/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
145763Karl Larsen16-030 Herrested Skytteforening189/04    193/02    382/06
2126464Ulrich Normann Pedersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening188/04    192/04    380/08
3122230Leif Christansen16-180 Bullerup Skyttekreds191/04    189/06    380/10
4109594John Kay16-180 Bullerup Skyttekreds190/04    188/03    378/07
545755Kurt Pedersen16-030 Herrested Skytteforening186/01    188/03    374/04
650932Niels Trolle Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds190/01    184/03    374/04
7120701Jørgen Henning Olsen16-142 Tommerup Skytteforening183/01    185/01    368/02
845792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening183/03    182/00    365/03
946374Hardy Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening179/00    173/00    352/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
150947Merete Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds200/06    199/06    399/12
2112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.198/05    199/07    397/12
3114487Bent Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening200/08    197/05    397/13
452603Jes Larsen16-127 Paarup Skytteforening198/12    197/08    395/20
5117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds192/03    195/06    387/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening196/05    195/08    391/13
2126568Keld Reimer Hansen16-310 Otterup Skytteforening197/06    194/06    391/12
346855Anders Larsen16-098 Sødinge Skytteforening197/07    194/05    391/12
4102026Steen Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening186/03    191/03    377/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
197868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/01    182/00    362/01
2109471Betina F. Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening181/01    175/00    356/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening200/14
2112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/12
3121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/10
4127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09
5122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening199/11
6122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09
7122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds198/11
8124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening198/09
9128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04
10128648Matilde Bang16-340 Krogsbølle Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1126288Mathias Thomsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening200/09
2115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening200/05
3121202Lærke Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/07
4126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening197/13
5127816Oscar Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening197/08
6128692Emma Høgenhav16-140 Vissenbjerg Skytteforening196/06
7126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening195/08
8121198Nanna Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening195/04
9129385Hjalte Bøge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening192/06
10127762Maria Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/03
11124918Asger Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening185/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1123874Casper Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening190/00
2126323Nikita Forsman16-142 Tommerup Skytteforening188/04
3129576Frida Børge Lindell16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening188/03
4127078Andreas Mertz16-180 Bullerup Skyttekreds187/03
5127877Sofie Høg Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening164/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1131339Casper Borum Andersen16-180 Bullerup Skyttekreds196/03
2130457Laurits Rindal16-140 Vissenbjerg Skytteforening193/04
3130458Tobias Juul Jensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening193/03
4131461Kasper Løvenholt16-340 Krogsbølle Skytteforening190/02
5131460Alexander B. Karstensen16-340 Krogsbølle Skytteforening189/04
6130933Caroline Thomsen16-180 Bullerup Skyttekreds188/00
7130932Kasper Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds185/02
8130817Jeppe Svane Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds183/01
9130931Lucas Betelsen16-180 Bullerup Skyttekreds183/00
10130433Filip Grønkjær16-180 Bullerup Skyttekreds182/01
11131340Simon Bach Holm16-180 Bullerup Skyttekreds172/00
12117736William Linaa Kold16-180 Bullerup Skyttekreds171/00
12130272Lukas Juul Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening171/00
14130983Victoria Nyborg Frydkjær16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening168/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/11
2100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/13
3109881Annika Hansen16-310 Otterup Skytteforening196/08
390303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening196/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening199/08
2101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds199/07
3119559Matilde Hermann16-142 Tommerup Skytteforening198/05
4116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08
5115635Ann-Mai Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening194/04
5127668Cecilie Brerregård16-180 Bullerup Skyttekreds194/04
7127779Vitoria Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening193/02
8123872Mikkel Forsman16-142 Tommerup Skytteforening189/03
9114986Velid Besirevic16-095 Svendborg Skyttekreds187/03
10114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening183/00
248059Marie Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening181/01
346614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening173/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/14
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
152514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening187/03
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1121197Thomas Brun Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening194/03
249823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04
349522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening187/01
351072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds187/01
548314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening185/01
647395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening176/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
146778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening178/01
247799Bo H. Svendsen16-142 Tommerup Skytteforening162/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
150893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds199/10
251383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds198/08
280410Jørn Ladegaard16-067 Nyborg Skytteforening198/08
448751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/06
549316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05
649799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04
752205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07
849222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/05
950995Jens Nørregaard16-180 Bullerup Skyttekreds193/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
149348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening195/05
149820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05
350333Svend E. Christensen16-300 Bogense Skytteforening192/05
446500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening192/03
450904Tove Jakobsen16-180 Bullerup Skyttekreds192/03
650845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds191/06
751010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds190/01
850788Poul Balslev Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds189/06
994888Arne Hansen16-300 Bogense Skytteforening188/05
1050971Kirsten T. Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/04
11111418Preben Hansen16-140 Vissenbjerg Skytteforening188/01
1248836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening186/01
1397036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1122230Leif Christansen16-180 Bullerup Skyttekreds191/04
2109594John Kay16-180 Bullerup Skyttekreds190/04
350932Niels Trolle Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds190/01
445763Karl Larsen16-030 Herrested Skytteforening189/04
5126464Ulrich Normann Pedersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening188/04
645755Kurt Pedersen16-030 Herrested Skytteforening186/01
745792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening183/03
8120701Jørgen Henning Olsen16-142 Tommerup Skytteforening183/01
946374Hardy Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening179/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1114487Bent Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening200/08
250947Merete Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds200/06
352603Jes Larsen16-127 Paarup Skytteforening198/12
4112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.198/05
5117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds192/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
146855Anders Larsen16-098 Sødinge Skytteforening197/07
2126568Keld Reimer Hansen16-310 Otterup Skytteforening197/06
3119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening196/05
4102026Steen Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening186/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1109471Betina F. Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening181/01
297868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening199/09    200/04    399/13
2126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening198/05    199/05    397/10
3127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09    197/07    396/16
4121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening198/04    197/01    395/05
5122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/05    196/03    391/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/03    199/05    395/08
2126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening197/04    194/03    391/07
3115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening194/05    192/02    386/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1127762Maria Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04    194/06    388/10
2131286Maria West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening178/01    185/02    363/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    199/09    399/21
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds195/04    192/03    387/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening199/09    200/06    399/15
2101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds194/02    198/04    392/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds199/06    198/07    397/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening182/02    178/00    360/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/06    200/05    400/11
249823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/07    199/06    398/13
349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04    195/07    389/11
450922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds190/01    189/01    379/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/09    199/07    398/16

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening199/09
1127761Helene Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09
3126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening198/05
4121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening198/04
5122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening197/04
2126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/03
3115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening194/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1127762Maria Ninn16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04
2131286Maria West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening178/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds195/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening199/09
2101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds194/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds199/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening182/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/06
249823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/07
349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04
450922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds190/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
149348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening193/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/09

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds291/96    291/99    582/195
2126744Nikolaj Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds240/85    238/84    478/169

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Junior
1117733Oliver Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening200/69    208/72    408/141

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
150210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening276/91    279/91    555/182
251581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening279/93    273/89    552/182
399643Rene Pedersen16-127 Paarup Skytteforening274/89    272/90    546/179
452144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds274/90    270/91    544/181
5121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds268/90    272/88    540/178
685225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening272/92    267/89    539/181
748834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening264/90    272/90    536/180
851246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds257/89    262/87    519/176

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds264/95    270/90    534/185
2122883Henrik B. Hansen16-127 Paarup Skytteforening272/89    262/88    534/177
3118405Daniel Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds266/90    260/88    526/178
452090Søren Olsen16-180 Bullerup Skyttekreds260/90    253/86    513/176
5119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening263/90    249/84    512/174
650469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening250/82    244/86    494/168
7124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening244/87    243/80    487/167
893505Helle Christoffersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening238/84    247/82    485/166

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
1130273Martin Lund Tyllesen16-140 Vissenbjerg Skytteforening234/82    231/81    465/163
2110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds222/77    234/81    456/158
386212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds242/77    212/75    454/152
472165Thomas Kempe16-140 Vissenbjerg Skytteforening216/77    231/74    447/151

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 1
149177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening273/91    275/97    548/188
235758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds277/89    271/92    548/181
347289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening272/88    274/91    546/179

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 2
148836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening235/83    234/74    469/157

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 1
199992Arne Svendsen17-001 Slagelse Skytteforening277/92    254/85    531/177
2125902Nancy Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening261/87    256/85    517/172

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
1105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening246/85    246/80    492/165
2130973Bo Frydklær Jørgensen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening242/83    239/85    481/168
3120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening247/86    233/79    480/165

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds291/96
2126744Nikolaj Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds240/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Junior
1117733Oliver Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening200/69

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
151581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening279/93
250210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening276/91
352144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds274/90
499643Rene Pedersen16-127 Paarup Skytteforening274/89
585225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening272/92
6121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds268/90
748834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening264/90
851246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds257/89

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1122883Henrik B. Hansen16-127 Paarup Skytteforening272/89
2118405Daniel Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds266/90
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds264/95
4119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening263/90
552090Søren Olsen16-180 Bullerup Skyttekreds260/90
650469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening250/82
7124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening244/87
893505Helle Christoffersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening238/84

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
186212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds242/77
2130273Martin Lund Tyllesen16-140 Vissenbjerg Skytteforening234/82
3110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds222/77
472165Thomas Kempe16-140 Vissenbjerg Skytteforening216/77

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds277/89
249177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening273/91
347289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening272/88

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 2
148836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening235/83

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
199992Arne Svendsen17-001 Slagelse Skytteforening277/92
2125902Nancy Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening261/87

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
1120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening247/86
2105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening246/85
3130973Bo Frydklær Jørgensen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening242/83

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds282/92    290/97    572/189

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
150210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening286/97    285/95    571/192
285225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening279/92    285/94    564/186
352144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds275/92    277/92    552/184
459476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening280/91    272/92    552/183
5121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds269/86    272/88    541/174
648834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening271/91    269/88    540/179

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds276/88    272/91    548/179
2124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening267/89    264/90    531/179
393505Helle Christoffersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening270/89    255/84    525/173
4110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds258/82    257/85    515/167
5118405Daniel Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds257/85    257/83    514/168
6119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening252/90    254/84    506/174
750510Dan Bruun16-300 Bogense Skytteforening220/75    220/74    440/149

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening278/95    278/93    556/188
249177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening272/91    272/90    544/181
335659Hans Jacobsen16-450 Assens Skytteforening271/92    262/84    533/176
497036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds260/90    261/87    521/177
535758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds265/91    249/89    514/180
647303Gerda Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening253/88    240/78    493/166
7107322Jørgen Hansen16-127 Paarup Skytteforening220/76    249/79    469/155

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds282/92

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
150210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening286/97
259476Michael Frederiksen17-001 Slagelse Skytteforening280/91
385225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening279/92
452144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds275/92
548834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening271/91
6121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds269/86

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds276/88
293505Helle Christoffersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening270/89
3124312Henrik Jørgensen17-003 Korsør Skytteforening267/89
4110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds258/82
5118405Daniel Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds257/85
6119248Erik Larsen17-001 Slagelse Skytteforening252/90
750510Dan Bruun16-300 Bogense Skytteforening220/75

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening278/95
249177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening272/91
335659Hans Jacobsen16-450 Assens Skytteforening271/92
435758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds265/91
597036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds260/90
647303Gerda Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening253/88
7107322Jørgen Hansen16-127 Paarup Skytteforening220/76