16-11-2015 18:34:20 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
Fjordskydning 2015

 

 

Holdkonkurrence: Fjordskydning Hold BK

1Otterup Skytteforening
115755Mie PovelsenKlasse: BK1199/11
120013Anine Aagren JensenKlasse: BK2199/11
120607Kristian HenningsenKlasse: BK2198/06
117318Joakim SteffensenKlasse: BK2195/08
Total791/36

2Bullerup Skyttekreds
112188Karl W, KlausenKlasse: BK1200/08
114591Kamilla JørgensenKlasse: BK1200/11
101907Trine RøigaardKlasse: BK1197/10
117896Frederik HanfgarnKlasse: BK2190/01
Total787/30

3Horne Skytteforening
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1199/08
120920Emma LauridsenKlasse: BK1198/06
122941Helene EchardtKlasse: BK4194/07
121985Emil Bild GranbyKlasse: BK4191/01
Total782/22

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/11    200/15    400/26
2112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds200/08    200/12    400/20
3100217Christoffer Tinggaard Nielsen16-127 Pårup Skytteforening199/09    200/10    399/19
489769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening198/10    200/10    398/20
597182Andreas Hansen16-098 Sødinge Skytteforening199/08    199/14    398/22
6115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening199/11    199/11    398/22
7101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds197/10    200/06    397/16
8117934Tobias Bai Larsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening198/06    198/03    396/09
9120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening198/06    197/06    395/12
10112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening199/08    194/07    393/15
11119000Gustav Hammer16-470 Hårby Skytteforening196/05    194/06    390/11
12106019Matias Lohmann16-128 Dalum Skytteforening197/08    191/04    388/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/14    200/09    399/23
2106107Jeppe Frosch Petersen16-067 Nyborg Skytteforening200/11    199/08    399/19
3120607Kristian Henningsen16-310 Otterup Skytteforening198/06    198/08    396/14
4120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening199/11    197/07    396/18
5117318Joakim Steffensen16-310 Otterup Skytteforening195/08    198/08    393/16
6114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/09    196/07    393/16
7116028Antoni Thessen16-067 Nyborg Skytteforening195/02    197/06    392/08
8118987Nikolaj Andersen16-067 Nyborg Skytteforening196/04    196/04    392/08
9117322Lasse Gundersen16-300 Bogense Skytteforening197/05    195/07    392/12
10112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/08    195/04    392/12
11119170Nanna Degn16-030 Herrested Skytteforening194/07    197/06    391/13
12111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening192/03    197/06    389/09
13107152Magnus Heidtmann16-142 Tommerup Skytteforening191/01    195/04    386/05
14117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds190/01    193/02    383/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/03    194/06    389/09
2119172Anton Degn16-030 Herrested Skytteforening196/04    193/03    389/07
3115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening188/02    195/02    383/04
4105809Lucas Andersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening186/01    186/01    372/02
5121194Gustav Kähler16-470 Hårby Skytteforening185/04    186/01    371/05
6120299Magnus Povelsen16-310 Otterup Skytteforening177/01    182/01    359/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1122281Philip Peter Pedersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/04    196/07    390/11
2122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening194/07    194/04    388/11
3121470Freja C. H. Jørgensen16-310 Otterup Skytteforening195/02    193/02    388/04
4122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/05    192/04    386/09
5121985Emil Bild Granby16-039 Horne Skytteforening191/01    194/02    385/03
6122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/02    189/02    380/04
7122397Nicolaj Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02    187/00    372/02
8121854Bastian Kongensgård Meincke16-180 Bullerup Skyttekreds182/03    184/03    366/06
9122809Lucas Skovgaard Eliasen16-180 Bullerup Skyttekreds182/00    179/00    361/00
10123212Tobias Ellegaard Frederiksen16-098 Sødinge Skytteforening175/00    181/02    356/02
11121933Naja Bennekou16-180 Bullerup Skyttekreds182/01    172/00    354/01
12119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds173/00    180/00    353/00
13122630Lasse Svensson16-180 Bullerup Skyttekreds177/00    160/00    337/00
14121932Nicolai Wimmer16-180 Bullerup Skyttekreds160/00    174/00    334/00
15117736William Linaa Kold16-180 Bullerup Skyttekreds163/00    170/01    333/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/09    199/08    399/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
199500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening199/07    200/12    399/19
2100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/14    200/11    398/25
3109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening200/08    197/11    397/19
4100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/02    197/06    395/08
591453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/06    197/05    393/11
697085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/04    196/06    391/10
790304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening193/06    197/09    390/15
8110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/05    195/07    387/12
9112829Stine Nymann16-350 Særslev Skytteforening192/04    195/05    387/09
1096356Daniel Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds193/02    194/04    387/06
1198855Randi Eriksen16-340 Krogsbølle Skytteforening190/03    196/06    386/09
12105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening191/03    194/06    385/09
13101910Ida Baadegaard16-098 Sødinge Skytteforening190/00    191/04    381/04
1490303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening191/04    189/04    380/08
15114913Malthe Nielsen16-098 Sødinge Skytteforening185/01    182/02    367/03
16117757Ninna G. Højlund16-067 Nyborg Skytteforening185/02    177/01    362/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening195/05    188/01    383/06
250391Mie Petersen16-350 Særslev Skytteforening189/00    189/05    378/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
149637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/07    198/06    395/13
290487Søren Thor Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening187/03    187/03    374/06
351371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds183/04    181/01    364/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds199/07    200/14    399/21
291130Maria T. Heiden16-180 Bullerup Skyttekreds199/13    196/09    395/22
381196Freja Bryld Pedersen16-130 Højby Skytteforening196/03    192/04    388/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06    197/06    394/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
152567Lars Sørensen16-107 Sportsskydeklubben Odense198/06    196/06    394/12
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening189/02    195/06    384/08
352619Henning Larsen16-350 Særslev Skytteforening192/02    192/02    384/04
451689Karsten Hansen16-107 Sportsskydeklubben Odense192/04    188/03    380/07
549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/01    189/01    376/02
652423Henrik G. Nielsen16-107 Sportsskydeklubben Odense187/01    188/01    375/02
752514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening190/01    182/01    372/02
852893Ken Simonsen16-107 Sportsskydeklubben Odense184/02    184/00    368/02
952510Rene Abildtrup16-350 Særslev Skytteforening183/02    182/00    365/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening186/02    190/01    376/03
252173Eskild L. Rasmussen16-180 Bullerup Skyttekreds186/02    188/05    374/07
349522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening184/00    187/01    371/01
498797Louise Hvid Hansen16-350 Særslev Skytteforening178/00    184/01    362/01
551072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds183/01    179/00    362/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1106534Michael Kløjgaard Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds176/01    183/00    359/01
2121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening176/00    178/00    354/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08    199/13    395/21
248751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/06    197/07    394/13
349799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06    196/03    393/09
448350Leif Hansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/03    197/08    391/11
549222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/09    197/02    391/11
650995Jens Nørregaard16-180 Bullerup Skyttekreds197/06    192/03    389/09
752205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/03    194/06    388/09
850922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/04    192/06    388/10
952481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening190/02    195/04    385/06
1049820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/04    191/06    382/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
150845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds194/04    193/03    387/07
297036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds195/05    192/03    387/08
351010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/00    189/03    380/03
4112794Hans M. Christensen16-127 Pårup Skytteforening190/01    188/04    378/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
148836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening193/01    191/04    384/05
245755Kurt Pedersen16-030 Herrested Skytteforening190/00    188/02    378/02
3112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening184/00    191/02    375/02
445792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening181/01    186/02    367/03
5122230Leif Christensen16-180 Bullerup Skyttekreds179/01    179/01    358/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
150324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening200/11    199/06    399/17
250893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/09    200/11    398/20
347939Susanne Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/05    198/07    398/12
450947Merete Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds199/11    198/07    397/18
552509Richard Belin16-127 Pårup Skytteforening198/06    198/08    396/14
6107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/09    197/08    393/17
747403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening191/03    196/06    387/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening195/07    199/12    394/19
2112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/06    197/04    394/10
346855Anders Larsen16-098 Sødinge Skytteforening195/03    193/05    388/08
446692Lars Baadegaard16-098 Sødinge Skytteforening191/03    195/05    386/08
597086Marthin Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds194/03    188/03    382/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
197868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/02    186/02    371/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/11
2112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds200/08
3115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening199/11
4100217Christoffer Tinggaard Nielsen16-127 Pårup Skytteforening199/09
5112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening199/08
597182Andreas Hansen16-098 Sødinge Skytteforening199/08
789769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening198/10
8117934Tobias Bai Larsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening198/06
8120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening198/06
10101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds197/10
11106019Matias Lohmann16-128 Dalum Skytteforening197/08
12119000Gustav Hammer16-470 Hårby Skytteforening196/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1106107Jeppe Frosch Petersen16-067 Nyborg Skytteforening200/11
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/14
3120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening199/11
4120607Kristian Henningsen16-310 Otterup Skytteforening198/06
5114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/09
6112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/08
7117322Lasse Gundersen16-300 Bogense Skytteforening197/05
8118987Nikolaj Andersen16-067 Nyborg Skytteforening196/04
9117318Joakim Steffensen16-310 Otterup Skytteforening195/08
10116028Antoni Thessen16-067 Nyborg Skytteforening195/02
11119170Nanna Degn16-030 Herrested Skytteforening194/07
12111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening192/03
13107152Magnus Heidtmann16-142 Tommerup Skytteforening191/01
14117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds190/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1119172Anton Degn16-030 Herrested Skytteforening196/04
2112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/03
3113945Niclas Holmberg16-180 Bullerup Skyttekreds193/05
4115636Johanne Petra Skaarup Ditlevsen16-142 Tommerup Skytteforening188/02
5105809Lucas Andersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening186/01
6121194Gustav Kähler16-470 Hårby Skytteforening185/04
7120299Magnus Povelsen16-310 Otterup Skytteforening177/01
8119042Frederik Werner16-180 Bullerup Skyttekreds167/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1121470Freja C. H. Jørgensen16-310 Otterup Skytteforening195/02
2122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening194/07
3122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/05
4122281Philip Peter Pedersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/04
5122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/02
6121985Emil Bild Granby16-039 Horne Skytteforening191/01
7122808Jamie Geertsma16-180 Bullerup Skyttekreds185/03
8122397Nicolaj Nielsen16-142 Tommerup Skytteforening185/02
9122631Peter M. H. Stærmose16-180 Bullerup Skyttekreds183/02
10121854Bastian Kongensgård Meincke16-180 Bullerup Skyttekreds182/03
11121933Naja Bennekou16-180 Bullerup Skyttekreds182/01
12122809Lucas Skovgaard Eliasen16-180 Bullerup Skyttekreds182/00
13122630Lasse Svensson16-180 Bullerup Skyttekreds177/00
14123212Tobias Ellegaard Frederiksen16-098 Sødinge Skytteforening175/00
15119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds173/00
16117375Martin Jepsen16-180 Bullerup Skyttekreds165/02
17117736William Linaa Kold16-180 Bullerup Skyttekreds163/00
18121932Nicolai Wimmer16-180 Bullerup Skyttekreds160/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/09

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening200/08
299500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening199/07
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/14
4100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/02
591453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/06
697085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/04
790304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening193/06
896356Daniel Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds193/02
9110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/05
10112829Stine Nymann16-350 Særslev Skytteforening192/04
1190303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening191/04
12105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening191/03
1398855Randi Eriksen16-340 Krogsbølle Skytteforening190/03
14101910Ida Baadegaard16-098 Sødinge Skytteforening190/00
15121959William Skov Jensen16-180 Bullerup Skyttekreds186/02
16117757Ninna G. Højlund16-067 Nyborg Skytteforening185/02
17114913Malthe Nielsen16-098 Sødinge Skytteforening185/01
18117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds144/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
153557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening195/05
250391Mie Petersen16-350 Særslev Skytteforening189/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
149637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening197/07
290487Søren Thor Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening187/03
351371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds183/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
191130Maria T. Heiden16-180 Bullerup Skyttekreds199/13
290858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds199/07
381196Freja Bryld Pedersen16-130 Højby Skytteforening196/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
152567Lars Sørensen16-107 Sportsskydeklubben Odense198/06
251689Karsten Hansen16-107 Sportsskydeklubben Odense192/04
352619Henning Larsen16-350 Særslev Skytteforening192/02
452514Pia Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening190/01
546704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening189/02
649823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/01
652423Henrik G. Nielsen16-107 Sportsskydeklubben Odense187/01
852893Ken Simonsen16-107 Sportsskydeklubben Odense184/02
952510Rene Abildtrup16-350 Særslev Skytteforening183/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening186/02
152173Eskild L. Rasmussen16-180 Bullerup Skyttekreds186/02
349522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening184/00
451072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds183/01
598797Louise Hvid Hansen16-350 Særslev Skytteforening178/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1106534Michael Kløjgaard Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds176/01
2121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening176/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
148751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/06
149799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/06
150995Jens Nørregaard16-180 Bullerup Skyttekreds197/06
449316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08
550922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/04
649222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/09
748350Leif Hansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/03
752205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/03
950904Tove Jakobsen16-180 Bullerup Skyttekreds194/02
951383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds194/02
1149820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/04
1252481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening190/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
197036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds195/05
250845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds194/04
349348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening191/05
447932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening191/02
551010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/00
6112794Hans M. Christensen16-127 Pårup Skytteforening190/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
148836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening193/01
250932Niels Trolle Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds191/01
345755Kurt Pedersen16-030 Herrested Skytteforening190/00
445763Karl Larsen16-030 Herrested Skytteforening188/01
552916Jens Peder Jensen16-109 D.F.B. Odense184/02
6112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening184/00
651306Poul Hansen16-109 D.F.B. Odense184/00
850977Jørgen M. Knudsen.16-180 Bullerup Skyttekreds182/02
945792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening181/01
10122230Leif Christensen16-180 Bullerup Skyttekreds179/01
1196569Svend Godfredsen16-109 D.F.B. Odense178/00
1252524Olav Kristian Hansen16-109 D.F.B. Odense168/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
150324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening200/11
247939Susanne Trolle Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/05
350947Merete Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds199/11
450893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/09
552509Richard Belin16-127 Pårup Skytteforening198/06
649668Christina Rasmussen16-350 Særslev Skytteforening197/07
7107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/09
847403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening191/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/06
2112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening195/07
346855Anders Larsen16-098 Sødinge Skytteforening195/03
497086Marthin Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds194/03
550236Hans Peter Rasmussen16-340 Krogsbølle Skytteforening192/04
646692Lars Baadegaard16-098 Sødinge Skytteforening191/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
197868Kim Nielsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening185/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/03    199/09    399/12
2112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05    199/03    395/08
3120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening196/03    198/07    394/10
4107371Julie Lavdal Nielsen16-300 Bogense Skytteforening196/02    198/04    394/06
596642Thor Dallerup16-140 Vissenbjerg Skytteforening196/08    195/03    391/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening198/06    195/05    393/11
2123490Silke Olesen16-300 Bogense Skytteforening194/03    191/01    385/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/07    200/10    399/17
2100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/03    197/04    395/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04    198/04    396/08
2109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening197/04    197/04    394/08
391453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/02    197/04    394/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
190487Søren Thor Munkholm16-039 Horne Skytteforening191/04    187/03    378/07
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds166/01    165/00    331/01
395984Amalie Frisk Lindholm16-039 Horne Skytteforening168/00    158/00    326/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds198/03    199/03    397/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
181196Freja Bryld Pedersen16-130 Højby Skytteforening199/02    197/04    396/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening186/01    190/02    376/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/08    200/12    400/20
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/06    199/06    398/12
350922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/03    198/04    395/07
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05    195/03    390/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/03
296642Thor Dallerup16-140 Vissenbjerg Skytteforening196/08
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05
4120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening196/03
5107371Julie Lavdal Nielsen16-300 Bogense Skytteforening196/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening198/06
2123490Silke Olesen16-300 Bogense Skytteforening194/03
3121985Emil Bild Granby16-039 Horne Skytteforening188/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/07
2100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/04
2109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening197/04
391453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening197/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
190487Søren Thor Munkholm16-039 Horne Skytteforening191/04
295984Amalie Frisk Lindholm16-039 Horne Skytteforening168/00
351371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds166/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds198/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
181196Freja Bryld Pedersen16-130 Højby Skytteforening199/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/08
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/06
350922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/03
449348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening195/05
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1119043Sofie Werner16-180 Bullerup Skyttekreds207/62    203/76    410/138

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Junior
1117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds196/64    220/79    416/143

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab UNG 2 Hånd
1107969Mette Larsen16-067 Nyborg Skytteforening201/60    204/76    405/136

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
149555Michael Lund Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening268/87    272/93    540/180

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
150210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening278/95    272/89    550/184
252144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds275/88    269/90    544/178
385225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening257/86    268/88    525/174
451246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds255/87    254/84    509/171

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds272/92    268/86    540/178
299643Rene Pedersen16-127 Pårup Skytteforening270/93    264/90    534/183
350943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds254/87    259/89    513/176
451010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds254/84    258/88    512/172
552090Søren Olsen16-180 Bullerup Skyttekreds257/89    254/86    511/175
6100624Henrik Diedrich16-180 Bullerup Skyttekreds250/88    260/87    510/175
750469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening248/79    251/84    499/163
8110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds239/80    257/82    496/162

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
186212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds244/77    245/79    489/156
2122883Henrik B. Hansen16-127 Pårup Skytteforening239/75    239/79    478/154
3118405Daniel Hansen10-456 Vejle Skytteforening234/81    236/82    470/163

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 1
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening279/88    271/93    550/181
235758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds271/88    271/90    542/178
349177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening268/89    268/92    536/181

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 1
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening255/91    258/88    513/179

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
1117408Lenette Iversen16-180 Bullerup Skyttekreds250/83    258/83    508/166
2105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening236/84    231/77    467/161
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds226/74    192/68    418/142

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Børn
1119043Sofie Werner16-180 Bullerup Skyttekreds207/62

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Junior
1117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds196/64

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG 2 Hånd
1107969Mette Larsen16-067 Nyborg Skytteforening201/60

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
149653Flemming Hansen16-350 Særslev Skytteforening278/93
249555Michael Lund Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening268/87
350528Brian Madsen16-350 Særslev Skytteforening267/88

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
150210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening278/95
252144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds275/88
385225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening257/86
451246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds255/87

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds272/92
299643Rene Pedersen16-127 Pårup Skytteforening270/93
352090Søren Olsen16-180 Bullerup Skyttekreds257/89
450943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds254/87
551010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds254/84
6100624Henrik Diedrich16-180 Bullerup Skyttekreds250/88
750469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening248/79
8110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds239/80

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
186212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds244/77
2122883Henrik B. Hansen16-127 Pårup Skytteforening239/75
3118405Daniel Hansen10-456 Vejle Skytteforening234/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening279/88
235758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds271/88
349177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening268/89

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening255/91

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
1117408Lenette Iversen16-180 Bullerup Skyttekreds250/83
2105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening236/84
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds226/74

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds268/88    280/92    548/180

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
149555Michael Lund Jacobsen16-350 Særslev Skytteforening280/93    281/93    561/186
250210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening283/96    274/96    557/192

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
152144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds237/80    248/93    485/173

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds265/93    275/94    540/187
250943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds267/87    262/90    529/177

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds272/88    275/91    547/179
297036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds274/89    273/89    547/178
352171Flemming Trane16-112 Odense Salonskydeklub af 1885269/95    276/89    545/184

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening267/86    263/88    530/174
2113393Dorte Nielsen16-300 Bogense Skytteforening255/86    266/89    521/175
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds233/75    252/79    485/154

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds268/88

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
149653Flemming Hansen16-350 Særslev Skytteforening287/95
250210Jan Hansen16-350 Særslev Skytteforening283/96
349555Michael Lund Jacobsen16-350 Særslev Skytteforening280/93
450528Brian Madsen16-350 Særslev Skytteforening279/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
152144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds237/80

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
150943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds267/87
2121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds265/93
3112205Jens V. Sigersted16-128 Dalum Skytteforening247/90

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
149177Therkel Madsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening276/86
297036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds274/89
335758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds272/88
452171Flemming Trane16-112 Odense Salonskydeklub af 1885269/95

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening267/86
2113393Dorte Nielsen16-300 Bogense Skytteforening255/86
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds233/75