16-11-2016 21:19:14 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Fjordskydning 2016

 

 

Holdkonkurrence: BK 15m. Gevær

1Bullerup Skyttekreds
101907Trine RøigaardKlasse: BK1200/10
117896Frederik HanfgarnKlasse: BK1199/10
126655Johan PerssonKlasse: BK2198/05
122679Madeleine Liv LarsenKlasse: BK2197/06
Total794/31

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/10    200/11    400/21
2117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds199/10    198/10    397/20
3112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/14    194/07    394/21

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds198/05    199/01    397/06
2124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening200/11    196/03    396/14
3122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/06    197/08    394/14
4102535Katrine Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds197/04    190/04    387/08
5113945Niclas Holmberg16-180 Bullerup Skyttekreds191/02    184/03    375/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07    191/05    385/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1124918Asger Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening193/03    191/02    384/05
2126769Mathias Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds193/04    188/02    381/06
3117735Niclas Dømod Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/02    192/03    380/05
4126854Nikolai Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/02    189/02    377/04
5127129Jonas Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds185/02    186/03    371/05
6124069Josefine Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds180/00    183/02    363/02
7127078Andreas Mertz16-180 Bullerup Skyttekreds185/00    175/01    360/01
8127128Silas Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds178/03    169/01    347/04
9126744Nikolaj Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds166/01    175/01    341/02
10127256Patrik Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds155/00    185/01    340/01
11127077Emilie Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds153/00    159/01    312/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds198/08    197/02    395/10
2127682Mike D. Rosenlund16-180 Bullerup Skyttekreds181/01    187/00    368/01
3127681Martin L. Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds170/01    166/00    336/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
151371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds189/03    185/02    374/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
149522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening187/02    179/00    366/02
251072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds182/00    179/00    361/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
150893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/08    199/08    397/16
248751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/05    197/05    394/10
350995Jens Nørregaard16-180 Bullerup Skyttekreds198/04    194/06    392/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
150845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/02    193/04    390/06
251010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/04    194/05    389/09
397036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds191/01    194/04    385/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1122230Leif Christansen16-180 Bullerup Skyttekreds187/01    187/02    374/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening198/08    199/15    397/23
250151Klaus Nielsen16-340 Krogsbølle Skytteforening198/05    196/07    394/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening194/04    197/07    391/11

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.200/14
2101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/10
3117896Frederik Hanfgarn16-180 Bullerup Skyttekreds199/10

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1124920Lea Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening200/11
2126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds198/05
3122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/06
4102535Katrine Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds197/04
5113945Niclas Holmberg16-180 Bullerup Skyttekreds191/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07
2121933Naja Bennekou16-180 Bullerup Skyttekreds192/05
3117898Anders Jackobsen16-180 Bullerup Skyttekreds182/01
4117899Emil Mathiesen16-180 Bullerup Skyttekreds181/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1126769Mathias Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds193/04
2124918Asger Marstrand Volder16-340 Krogsbølle Skytteforening193/03
3127778Sofie Jensen16-340 Krogsbølle Skytteforening189/02
4117735Niclas Dømod Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/02
4126854Nikolai Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/02
6127129Jonas Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds185/02
7127078Andreas Mertz16-180 Bullerup Skyttekreds185/00
8124069Josefine Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds180/00
9127777Mads Jensen16-340 Krogsbølle Skytteforening179/02
10127128Silas Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds178/03
11117375Martin Jepsen16-180 Bullerup Skyttekreds176/01
12126744Nikolaj Pedersen16-180 Bullerup Skyttekreds166/01
13117736William Linaa Kold16-180 Bullerup Skyttekreds158/00
14127256Patrik Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds155/00
15127077Emilie Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds153/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
197085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds200/06
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds198/08
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds194/06
4127682Mike D. Rosenlund16-180 Bullerup Skyttekreds181/01
5127668Ceeilie Brerregård16-180 Bullerup Skyttekreds180/01
6127681Martin L. Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds170/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
151371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds189/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
149522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening187/02
251072Peder Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds182/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
150893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/08
250995Jens Nørregaard16-180 Bullerup Skyttekreds198/04
348751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/05
450971Kirsten T. Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds193/03
550904Tove Jakobsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
151383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds199/08
250845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/02
351010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds195/04
450922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/07
597036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds191/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
150932Niels Trolle Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds189/02
250931Ove Hjulmand16-180 Bullerup Skyttekreds188/03
3122230Leif Christansen16-180 Bullerup Skyttekreds187/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening198/08
250151Klaus Nielsen16-340 Krogsbølle Skytteforening198/05
3112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.197/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
197086Marthin Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds197/08
250236Hans Peter Rasmussen16-340 Krogsbølle Skytteforening194/09
3119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening194/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds198/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
150922Rasmus Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
152205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds188/01

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds272/92    270/93    542/185

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
150943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds250/81    250/83    500/164

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
186212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds227/66    231/79    458/145
2122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds216/73    238/77    454/150

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 1
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening274/97    279/92    553/189

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
1105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening226/80    234/76    460/156

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Junior
1117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds215/74

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds272/92

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
150943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds250/81
252090Søren Olsen16-180 Bullerup Skyttekreds215/69

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
1118405Daniel Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds246/77
286212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds227/66
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds216/73

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening274/97
235758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds265/87

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
1105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening226/80

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds290/95    290/95    580/190

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG 1 Hånd
150168Kasper Nielsen16-340 Krogsbølle Skytteforening290/98    281/95    571/193

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds275/91    281/96    556/187

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds253/89    265/89    518/178

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
197036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds272/94    276/94    548/188

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds290/95

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
150168Kasper Nielsen16-340 Krogsbølle Skytteforening290/98

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds275/91
252144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds274/92

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1110912Bjørn Madsen16-180 Bullerup Skyttekreds265/91
2122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds253/89

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
147289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening276/94
297036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds272/94
347303Gerda Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening245/83